Hosty a ľaliovky
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prezimovanie mečíkov

Goto down

Prezimovanie mečíkov Empty Prezimovanie mečíkov

Odoslať  Valika Po december 29, 2008 4:40 pm

Zdedili sme dom na dedine. Maička umrela v septembri a kedže už vyše desať rokov žila sama rozhodovali sme sa či dom predať alebo nie. Nakoniec sme sa rozhodli, že ho skusime prerobiť na chalupu. Na záhrade je okrem iného aj mnoho mečíkov. Mamička ich kupovala už dlho a má ich peknú zbierku. Neviem to odhadnúť 50-100 druhov. Dočítala som sa, že ich cibule (hluzy?) neprežijú v pôode do jari. je to naozaj tak. nepomôže ani ak ich nasteliem čačinou alebo lístím. My sme ich totiž na jeseň nevybrali zo zeme. Ďakujem za radu.

Valika

Valika
Anonymný


Návrat hore Goto down

Prezimovanie mečíkov Empty Prezimovanie mečíkov

Odoslať  kvetinka78 Pi január 02, 2009 12:22 am

Prezimujú bez préblémov. Vysádzam ich na jeseň a bez problémov prezimujú. Na jar nakvitnajú ešte skôr ako vzchádza sneh.

kvetinka78

Počet príspevkov : 6
Registration date : 01.01.2009

Návrat hore Goto down

Prezimovanie mečíkov Empty Mečíky

Odoslať  Filip007 So január 03, 2009 11:33 pm

Dosť pochybujem, že by prezinmovali u nás v zemi. Podľa mňa s vyberaním hľúz z pôdy netreba otáľať. Vyberajú sa ešte na jeseň – inak podľa mňa vymrznú. Treba ich vysušiť na suchom a teplom mieste. Niekto odporúča aj moriť aby potom ľahšie prezimovali. Ja s tým nemám skúsenosť

Filip007
Anonymný


Návrat hore Goto down

Prezimovanie mečíkov Empty Re: Prezimovanie mečíkov

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.