Hosty a ľaliovky
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povie mi niekto aké sú základné zásady pre rez okrasných stromov?

Goto down

Povie mi niekto aké sú základné zásady pre rez okrasných stromov? Empty Povie mi niekto aké sú základné zásady pre rez okrasných stromov?

Odoslať  Peter So január 03, 2009 10:24 pm

Mám plnú záhradu kríkov a skoro žiadne skúsenosti s ich rezom. Poradí mi niekto?

Peter
Anonymný


Návrat hore Goto down

Povie mi niekto aké sú základné zásady pre rez okrasných stromov? Empty Ako zrezávať

Odoslať  Admin So január 03, 2009 11:05 pm

Zásadne nerežeme keď mrzne. Najvhodnejší čas na radikálnejšie zásahy je od konca januára a do konca marca, keď vplyvom zvyšujúcej sa teploty začína pomaly prúdiť miazga a rezné rany sa rýchlejšie hoja. Vtedy je menšie riziko možného namrznutia a uschnutia dreviny. V prípade, že bude teplota ešte klesať pod -5 stupnov s radikálnym rezom radšej počkajme. Pri reze postupujeme tak, aby vznikla čo najmenšia rezná rada. Malé rezné rany ponecháme bez ošetrenia, väčšie zatrieme štepárskym voskom.

Admin
Admin

Počet príspevkov : 15
Registration date : 28.12.2008

https://hostazahrada.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Povie mi niekto aké sú základné zásady pre rez okrasných stromov? Empty A ako zrezať plamienok. Aj preň to platí?

Odoslať  Peter So január 03, 2009 11:06 pm

A ako zrezať plamienok. Aj preň to platí?

Peter
Anonymný


Návrat hore Goto down

Povie mi niekto aké sú základné zásady pre rez okrasných stromov? Empty Plamienok

Odoslať  Admin So január 03, 2009 11:07 pm

Plamienky kvitnú v lete. Môžeme ich intenzívne zrezať na konci leta alebo aj na jar. Ako chceš. Takže to platí skoro rovnako. Plamienok treba ale na zimu prikryť pretože zler znáša nízke teploty a mohol by namrznúť.

Admin
Admin

Počet príspevkov : 15
Registration date : 28.12.2008

https://hostazahrada.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Povie mi niekto aké sú základné zásady pre rez okrasných stromov? Empty Rez plamienkov.

Odoslať  pepan St júl 27, 2011 10:51 pm

Plamienky kvitnú v dvoch termínoch: na jar a v lete.
Na jar kvitnúce sa režú zásadne až po odkvetu.
V lete kvitnúce sa režú na jar. Kvitnú až na letorostoch.

pepan
Anonymný


Návrat hore Goto down

Povie mi niekto aké sú základné zásady pre rez okrasných stromov? Empty Re: Povie mi niekto aké sú základné zásady pre rez okrasných stromov?

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.